Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Host interface | Thunderbolt 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 1 |
| Connectivity technology | Cable |
| Networking | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Colour of product | Black |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Power | |
| Power source type | AC |
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 5.71" (145 mm) |
| Depth | 5.71" (145 mm) |
| Height | 2.01" (51 mm) |
| Packaging content | |
| Cables included | USB Type-C |
| AC adapter included | Yes |