Sale
| Mouse | |
|---|---|
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | RF Wireless |
| Input device | |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | RF Wireless |
| Ports & interfaces | |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Weight | 2.29 oz (65 g) |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 393.7" (10 m) |
| Power | |
| Battery capacity | 2850 mAh |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AA |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 8 x64 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8, Windows 8 x64 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS, DOS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 65 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.29 oz (65 g) |
| Width | 2.44" (62 mm) |
| Depth | 4.53" (115 mm) |
| Height | 1.54" (39 mm) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Packaging content | |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Weight | 2.29 oz (65 g) |