Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Gender | Male/Female |
| Connector 2 | 20 pin DisplayPort, 4 pin USB Type A |
| Connector 1 | DVI |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Colour of product | Black |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Performance | |
| Dual Link DVI | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6.49 oz (184 g) |
| Packaging data | |
| Package height | 11.8" (299.7 mm) |
| Package depth | 5.1" (129.5 mm) |
| Package weight | 7.94 oz (225 g) |