Sale
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 128 GB |
| Form factor | Capless |
| Security | |
| Fingerprint reader | No |
| Performance | |
| USB Type-A connector | Yes |
| USB Type-C connector | No |
| Lightning connector | No |
| Micro-USB connector | No |
| USB version | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| PIN-secured access | No |
| Read speed (USB 3.0 (3.1 Gen 1)) | 150 MB/s |
| Password protection | Yes |
| Capacity | 128 GB |
| Fingerprint reader | No |
| Design | |
| Colour of product | Black, Silver |
| Material | Metal |
| Form factor | Capless |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Technical details | |
| USB version | USB 3.0 (3.1 Gen 1) |
| Colour of product | Black, Silver |
| Material | Metal |
| Weight & dimensions | |
| Width | 0.52" (13.2 mm) |
| Height | 0.26" (6.6 mm) |
| Depth | 1.67" (42.4 mm) |