Sale
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 128 GB |
| Read speed | 80 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash memory class | Class 10 |
| Flash card type | SDXC |
| Performance | |
| Write protection switch | Yes |
| Design | |
| Colour of product | Black, Red, Silver |
| Protection features | Shock resistant, Temperature proof, Water resistant, X-ray-proof |
| Security | |
| Write protection switch | Yes |
| Technical details | |
| Colour of product | Black, Red, Silver |
| Internal memory type | UHS-I |
| Protection features | Shock resistant, Temperature proof, Water resistant, X-ray-proof |
| Capacity | 128 GB |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 0.945" (24 mm) |
| Depth | 1.26" (32 mm) |
| Height | 0.0827" (2.1 mm) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 |