Sale
| Battery | |
|---|---|
| Battery capacity | 1840 mAh |
| Purpose | Digital camcorder |
| Battery voltage | 3.6 V |
| Colour of product | Black |
| Compatible products | Canon HF M / HF R |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Technical details | |
| Colour of product | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.18" (30 mm) |
| Depth | 0.984" (25 mm) |
| Height | 1.57" (40 mm) |
| Weight | 1.48 oz (42 g) |