Sale
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C19 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Certification | PEP, EOLI |
| Connector 2 | C19 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Cable length | 78.7" (2 m) |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | PEP, EOLI |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 9.88 oz (280 g) |
| Package width | 4.02" (102 mm) |
| Package depth | 4.02" (102 mm) |
| Package height | 12" (305 mm) |
| Package weight | 12.7 oz (360 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 4.02" (102 mm) |
| Package depth | 4.02" (102 mm) |
| Package height | 12" (305 mm) |
| Package weight | 12.7 oz (360 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |