Sale
| Display | |
|---|---|
| Display number of colours | 1.073 billion colors |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display | LED |
| Display technology | IPS |
| Display diagonal (metric) | 27.2" (69 cm) |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 350 cd/m² |
| Response time | 4 ms |
| Display diagonal | 27" |
| Multimedia | |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Feet colour | Silver |
| Colour of product | Black, Silver |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in camera | No |
| Thin Client | |
| Thin client installed | No |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | No |
| DVI port | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio output | Yes |
| Ergonomics | |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 - 15° |
| Height adjustment | No |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Power consumption (typical) | 60 W |
| Power consumption (off) | 0.4 W |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| TV tuner | |
| TV tuner integrated | No |
| Technical details | |
| Feet colour | Silver |
| Colour of product | Black, Silver |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Set weight (with stand) | 4800 |
| Net weight | 9.7 lbs (4.4 kg) |
| Packaging data | |
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | DisplayPort,HDMI |
| Certificates | |
| Certification | MPR II |
| Energy Star certified | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 24.1" (612.1 mm) |
| Depth | 1.4" (35.6 mm) |
| Height | 14.3" (363.2 mm) |
| Weight | 9.7 lbs (4.4 kg) |
| Width (with stand) | 24.1" (612.9 mm) |
| Depth (with stand) | 8.54" (216.9 mm) |
| Height (with stand) | 17.3" (438.9 mm) |
| Weight with stand | 10.6 lbs (4.8 kg) |
| Packaging content | |
| Stand included | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | DisplayPort,HDMI |