Sale
| Display | |
|---|---|
| Display number of colours | 16.78 million colors |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display surface | Gloss |
| HD type | Full HD |
| Display | LCD |
| Display technology | IPS |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.0123 x 0.0123" (0.311 x 0.311 mm) |
| Aspect ratio | 16:9 |
| HDCP | Yes |
| 3D | No |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| Display diagonal | 27" |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| TV tuner integrated | No |
| Built-in camera | No |
| Design | |
| Colour of product | Black |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Performance | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Thin Client | |
| Thin client installed | No |
| Ports & interfaces | |
| DVI port | Yes |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ergonomics | |
| Stand-by LED | Yes |
| Power LED | Yes |
| Power | |
| AC input voltage | 110 - 220 |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Power consumption (typical) | 29.03 W |
| Energy efficiency class | Unspecified |
| Power consumption (off) | 0.4 W |
| Camera | |
| Built-in camera | No |
| TV tuner | |
| TV tuner integrated | No |
| Technical details | |
| Colour of product | Black |
| Indication | |
| Stand-by LED | Yes |
| Power LED | Yes |
| Packaging data | |
| Cables included | DVI,HDMI,VGA |
| Certificates | |
| Certification | MPR II |
| EPEAT compliance | Gold |
| Energy Star certified | Yes |
| Packaging content | |
| Cables included | DVI,HDMI,VGA |